Demiryolu Ekipmanları

İLETİŞİM

Demiryolu Ekipmanları 

Vagon Tuvalet Tankı Boşaltım Aracı
Marka : Vogelsang / Almanya
Yeni nesil tren setlerinin Türkiye’ye gelmesi ile, vagonlarda yer alan tuvaletler Vakumlu Tuvalet tipine dönüşmüştür. Vagonlardaki tuvalet atıklarının boşaltılması için mobil akülü araçlar kullanılmaktadır.
Vagon perona yaklaştıktan sonra, kısa sürede tankların tamamı, ortamda koku, damlama ve sızdırma gibi rahatsızlık verici durumlara sebep olmadan boşaltılabilmektedir. En önemli özellik, herhangi bir atık tankına veya depolama alanına ihtiyaç olmadan, direk kanalizasyona boşaltım yapılabilmesidir. Vogelsang marka akülü atık boşaltma araçları işletmenin tercihine göre 500lt’den 3000lt’ye kadar hacimde üretilebilir. Akülü aracın istihab ahaddi, Akü özellikleri

Vagon Tuvalet Tankı Boşaltım İstasyonu
Marka : Vogelsang / Almanya
Yeni nesil tren setlerinin Türkiye’ye gelmesi ile, vagonlarda yer alan tuvaletler Vakumlu Tuvalet tipine dönüşmüştür. Vagonlardaki tuvalet atıklarının boşaltılması için sabit istasyonlar (T-System) kullanılmaktadır. Peronlara ve bakım atölyelerine kurulan kabinler sayesinde saha operatörleri birden çok vagonun atık tankını aynı anda boşaltabilir, temiz su dolumlarını gerçekleştirebilir. Tren setlerinin sayısına ve vagon uzunluklarına göre dizilen boşaltım kabinleri sahada tuvalet kokusuna müsaade etmez. Boşaltılan atık tanklarının ilaçlı madde ile otomatik olarak yıkanmasını sağlar.