Havalı Pompalar için diyafram seçenekleri

Contact Us
versamtic diyafram

Havalı Pompalar için diyafram seçenekleri

Havalı Pompalar için diyafram seçenekleri proses şartları  uygun ololacak şekilde tercih edilir
diyafram seçenekleri;
Buna N (NBR): Kullanım sıcaklık arağı – 12°C’den  82°C dereceye kadar, Tahmini ömür 20 milyon devir , Yağ ve benzin akışkanlar için mükemmeldir

Neoprene (CR) : Kullanım sıcaklık aralığı -18°C’den  93°C dereceye kadar, tahmini ömür 20 milyon devir, Korozif (kimyasal aşındırıcı) olmayan(non-agressive) kullanımlar için mükemmel elastomer – Fiziksel  (abrasive) materyaller için uygundur.

Nordel (EPDM) : Kullanım sıcaklık aralığı – 51°C’den  138°C  dereceye kadar,  Tahmini ömür 12 – 15 milyon devir, Soğuk uygulamalar için çok uygun, asit ve kostiklere dayanımı  oldukça uygundur.

Viton (FPM) : Kullanım sıcaklık aralığı – 40°C ‘den  176 °C dereceye kadar, Tahmini ömür 8 – 10 milyon devir, Aromatik, klorlu hidrokarbonlar ve asitler gibi korozif akkanlar için çok iyidir – Yüksek scaklkta ki uygulamalar için uygundur.

XL TPE (Santoprene) : Kullanım sıcaklık aralığı – 29°C’den  149°C dereceye kadar. Tahmini ömür 25 milyon devir, Fiziksel aşındırıcı materyaller için iyidir, Asit ve kostikler için dayan iyidir. Yüksek dereceli uygulamalar uygundur. Solvent uygulamalar için uygun değildir, şişebilir. Teflona göre daha esnek ve ucuz dur ancak ömrü teflona göre kısadır daha az akkana dayanır.

Hytrel (TPE) : Kullanım sıcaklık aralığı -29°C den 104°C dereceye kadar -Tahmini ömür 20 – 25 milyon devir. Tüm diyafram uygulamalarında mükemmeldir. Uzun ömürlü. Gıda sektörü uygulamalar için uygundur.  Korozif olmayan uygulamalarda en uzun ömürlü diyaframdır.

h_pompa_diyaframTeflon(PFA) : Kullanım sıcaklık  aralığı -29°C  den 149°C  dereceye kadar. Gıda sektörü uygulamalar için iyidir. Asit, baz, yağ ,petrol, alkol… gibi uygulamalarda kullanılabilir. Ancak asitli kullanımlarda top küçülmesi olabilir. Kaygan yüzeyli olmasından  dolayı  yüksek viskoziteli akkanlar tutamaz kapasite düşer .Uzun ömürlüdür. Fiyatı diğerlerine göre pahalıdır. Esnekliği az olmasından dolayısı ile emiş gücü azalır.

Ek uygulamalarla (Teffmatic, Vermatuff ) emiş gücü arttırılabilir.

​​

Sosyal Medyada paylaş